Paweł Cudek jednym z najlepszych policjantów prewencji w Polsce!

W Słupsku nagrodzono najlepszych policjantów prewencji w kraju. W gronie laureatów są policjanci z Tarnowa. St.sierż. Paweł Cudek (pochodzący z Lubaszowej) i sierż.sztab. Daniel Szwed (obaj na zdjęciu) z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Tarnowie znaleźli się w czołówce ogólnopolskich zawodów dla policjantów prewencji. W organizowanym przez Szkołę Policji w Słupsku zawodach zajęli drużynowo III miejsce, w rywalizacji indywidualnej dziesiąte miejsce.

Od dziewięciu lat słupska szkoła jest organizatorem i gospodarzem finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Pod patronatem Prezydenta RP, reprezentujący wszystkie komendy wojewódzkie oraz Komendę Stołeczną Policji najlepsi w kraju policjanci pionów prewencji rywalizują o miano „policyjnego patrolu roku”.

W tym roku w szranki stanęło 68 najlepszych „prewencjuszy” w kraju. Przez trzy dni turniejowych zmagań zmierzyć się oni musieli z konkurencjami takimi jak: strzelanie, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz policyjnym torem przeszkód. W tym ostatnim policjantom z Tarnowa poszło świetnie i ostatecznie ukończyli go na II miejscu.

W zmaganiach najlepszych, Małopolskę reprezentowała drużyna wystawiona przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. W jej skład weszli policjanci z Tarnowa – st.sierż. Paweł Cudek i sierż.sztab. Daniel Szwed oraz dwuosobowy patrol z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej, na 17 drużyn reprezentujących wszystkie województwa i komendę Stołeczna Policji w Warszawie, nasi zajęli III miejsce. W klasyfikacji generalnej, na 34 startujące pary drużynowe, policjanci z Tarnowa uplasowali się na X miejscu (ich koledzy z Krakowa na III).

Laureaci odebrali puchary i gratulacje z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego i Dyrektora Biura Prewencji KGP.

Źródło informacji: miastoiludzie.pl


Skomentuj

  • Najlepsza małopolska strona internetowa w kategorii SOŁECTWO
  • Szkoła Podstawowa

  • LKS Biała Lubaszowa

  • Kategorie