Tylko remis w Radlnej

Relacjonuje Maciej Siwak
Przeciwnikiem Białej w 6. kolejce była drużyna z Radnlej, spadkowicz z A-klasy. Jak można było się domyślić po tygodniowych opadach deszczu boisko było bardzo grząskie i w niektórych miejscach stała woda. Biała mecz rozpoczęła spokojnie i czekała na to co zrobią gospodarze. Pierwszą dogodną sytuacje zmarnował Dydyk Grzesiek. Niestety od 12 minuty graliśmy w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Pawła Cudka (decyzja sędziego wielce kontrowersyjna). Najlepszą sytuację miał Krzysiek Bąk, lecz po jego strzale piłka stanęła w kałuży i dobitka również zatrzymała się w tej samej kałuży – pech! Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.
W drugiej połowie było o wiele ciekawiej. W 70. minucie w polu karnym bramkarz gospodarzy fauluje Grześka Dydyka, sędzia wskazuje „wapno”, które pewnie wykorzystuje Szczerba Piotr. Za ten faul bramkarz otrzymał tylko żółtą kartkę, a należała się czerwona!
Ostatnie 20 minut Biała broni wyniku, na boisku meldują się Zabawski Józek i Wróbel Piotr. Pierwszy z nich miał dwie dogodne sytuacje, żeby strzelić druga bramkę.
Niestety w 89. minucie Radlna strzela bramkę na wagę 1 pkt, niestety jest to bramka samobójcza Grześka Dydyka. Ten mecz pokazał zaangażowanie wszystkich zawodników, lecz byli i tacy zawodnicy, którzy z różnych powodów nie pojechali na mecz. Sędzia również nie należał do elity sędziowskiej, kilka nieprzemyślanych decyzji, więc graliśmy przeciw 12 zawodnikom.
Następne spotkanie 27 września z drużyną z Rzepiennika.

Skład: Nowak Robert – Marszałek Krzysztof, Hudyka Jarosław, Siwak Maciej – Cieśla Michał (85. min Wróbel Tomasz), Cudek Paweł, Dydyk Sławomir, Szczerba Piotr – Dydyk Grzegorz, Bąk Krzysiek (80. min Zabawski Józek), Bajgrowicz Tomasz.