Światowe Dni Młodzieży w Lubaszowej

20 lipca do naszej miejscowości przyjechali pielgrzymi, którzy spędzili u nas pięć dni poprzedzających rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży. Pięć rodzin z Lubaszowej przyjęło dziesięcioro młodych pielgrzymów z północy Francji (Normandia). Nasi goście uczestniczyli w wycieczkach i spotkaniach integracyjnych z młodzieżą z Lubaszowej i Siedlisk. Zwiedzili m.in. Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach i Stary Sącz, gdzie uczestniczyli w uroczystej mszy i koncertach. Brali również udział w pieszej pielgrzymce z Siedlisk do Tuchowa, a także pomagali w pracach przy kościele św. Gerarda.


Rodziny przyjmujące pielgrzymów zajęły się również organizacją czasu wolnego. Wszyscy goście zwiedzili Tarnów, a część grupy uczestniczyła w otwarciu wystawy Mordechaja Ardona w Tuchowie.

W niedzielę po południu odbyło się spotkanie rodzin, pielgrzymów oraz mieszkańców „Willi”. Rozegrano mecze siatkówki pomiędzy Francuzami i reprezentacją Lubaszowej. Nowicjusze zadbali również o smaczny poczęstunek i dobrą muzykę, goście zrewanżowali się tańcem i zabawą. Wieczorem w tuchowskim amfiteatrze odbyło się spotkanie wszystkich pielgrzymów przybyłych do gminy Tuchów zakończone Apelem Jasnogórskim.

Młodych ludzi cechowała radość, serdeczność i ogromna ciekawość kraju, z którego pochodzi św. Faustyna i Jan Paweł II. Pobyt młodzieży dał nam wiele radości, wzruszeń i przyjaźni. Wierzymy, że i oni wyjechali zadowoleni dziękując nam serdecznie i zapraszając nas do siebie.

Elżbieta Łempa


Skomentuj

  • Najlepsza małopolska strona internetowa w kategorii SOŁECTWO
  • Szkoła Podstawowa

  • LKS Biała Lubaszowa

  • Kategorie