Ostatni sparing partner

Kolejnym, a zarazem ostatnim sparing-partnerem była drużyna A-klasowa, LKS Dunajec Zbylitowska Góra. Goście dzień wcześniej rozegrali sparing z Olimpią Wojnicz wygrywając 3:1. Początek meczu to śmiałe ataki przyjezdnych – sytuacja sam na sam z Nowakiem oraz rzut karny, w oby przypadkach bramkarz Białej górą.

Przełomem była akcja bardzo aktywnego w tym spotkaniu Grzegorza Dydyka, który zostaje nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym, ową jedenastkę na bramkę zamienia Dawid Dydyk 1:0! Okazję na podwyższenie wyniku znowu miał Dawid Dydyk, lecz trochę zlekceważył sytuacje i z linii bramkowej obrońca wybił futbolówkę. Wynik do przerwy się nie zmienił. Po zmianie stron Biała ruszyła śmielej do ataków, co udokumentował Grzesiek Dydyk strzelając drugą bramkę, ładnym uderzeniem zza pola karnego zaskoczył bramkarza Dunajca 2:0!. Nie minęło kilka minut a Grzesiek Dydyk znowu zostaje sfalowany w polu karnym, lecz tym razem bramkarz bez problemu broni strzał Jarosława Hudyki. Ostatnim akcentem Białej była bramka Pawła Cudka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym 3:0! Po tej bramce Trener dał okazje wykazać się zawodnikom rezerwowym. W ostatnich minutach kilka dogodnych sytuacji na strzelenie bramki mieli goście, lecz w 2-3 sytuacjach górą był Nowak, który rozegrał znakomite spotkanie! Ale co się odwlecze to nie uciecze, napastnik Dunajca pokonuje naszego bramkarza, a sędzia kończy spotkanie, wynik 3:1 cieszy, ale to tylko sparing, w lidze nie będzie już tak różowo. Na ciepłe słowa pochwały zasłużył Grzegorz Dydyk, który był nie do zatrzymania, jego bilans to dwa „zrobione” rzuty karne i strzelona bramka. Również gdyby nie bramkarz – Robert Nowak wynik mógłby być zgoła inny. Powrót Marcina Wantucha do gry po rocznej przerwie-coś z Niego będzie 😉