Lubaszowa.pl ma 10 lat!

Na początku czerwca 2002 r., będąc uczniem 2 klasy liceum, założyłem stronę mojej rodzinnej miejscowości Lubaszowej. Powodem była chęć dokumentowania życia mieszkańców miejscowości oraz promocja jej na arenie światowej, bo w końcu www znaczy world wide web. – mówi autor strony, Wiktor Chrzanowski.

Od 1 czerwca 2002 r.:
– stronę odwiedziło 321 748 unikalnych użytkowników,
– jej najpopularniejszą treścią jest oferta turystyczna,
– odwiedzano ją z ponad 30 krajów świata, w tym: USA, Rosji, Austrii, Włoch, Niemiec, Litwy, Wielkiej Brytanii, Belgii, Danii, Szwajcarii, Kanady,
– najczęstsze miasta z których nas odwiedzano to: Rzeszów, Tarnów, Kraków, Warszawa, Katowice, Lublin, Wrocław, Poznań i Gdańsk, a województwa to: małopolskie, podkarpackie, śląskie, mazowieckie, wielkopolskie,
– do galerii fotograficznej dodano 6 332 plików w 202 albumach i 12 kategoriach, zdjęcia wyświetlono 800 102 razy,
– największa oglądalność strony wystąpiła w dniach 6,7,8 października 2008 r. – ponad 600 unikalnych odwiedzin dziennie. Związane to było z meczami piłkarskimi LKS Białej Lubaszowej.


Wręczenie nagród w III Konkursie na Najlepszą Małopolską Stronę Internetową, Kraków, 11 czerwca 2010 r.

Największym sukcesem strony było zdobycie I miejsca w III Konkursie Najlepsza Małopolska Strona Internetowa, organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Strona zdobyła I miejsce oraz tytuł Najlepszej Małopolskiej Strony Internetowej w 2009 r. w kategorii sołectwo.
Uzasadnienie kapituły: „Za udaną próbę ukazania piękna swojej małej Ojczyzny, będącej jednocześnie jedną z najstarszych osad w Małopolsce poprzez obszerną i ciekawie redagowaną stronę internetową.

Warto również dodać, że strona Lubaszowej znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów razem z Powiatem Krakowskim, Miastem Tarnów i Gminą Zabierzów. Wręczenie tytułu nastąpiło 11 czerwca 2010 r. w Sali Konferencyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przy ul. Grodzkiej w Krakowie.

Strona Lubaszowej była jedną z pierwszych stron internetowych małych miejscowości w powiecie tarnowskim.
Strona jest w dalszym ciągu rozwijana, a informacje pojawiają się na bieżąco. Przy współpracy z wieloma instytucjami, podczas tych dziesięciu lat udało się stworzyć wspaniałą kronikę lokalnej społeczności.


Skomentuj

  • Najlepsza małopolska strona internetowa w kategorii SOŁECTWO
  • Szkoła Podstawowa

  • LKS Biała Lubaszowa

  • Kategorie