Inauguracja rundy wiosennej

Biała Lubaszowa 5:3 Siemiechów
Plus za pierwsza połowę, minus za druga.
I stało się! Wreszcie ruszyła runda rewanżowa (wiosenna) klasy B, sezonu 07/08. Pierwszym rywalem Białej był zespół z Siemiechowa. Do meczu gospodarze przystąpili w najmocniejszym składzie, lecz nie każdy z zawodników był w pełni sił: Grzegorz Dydyk „na antybiotykach”, Sławomir Dydyk ze skręconą kostką, Maciej Siwak z urazem kolana.
Lecz owe kontuzje nie były ważne, ważne były 3 punkty, które zostały w Lubaszowej!
Pierwsza połowa zakończyła się dosyć szybkim wynikiem 3:0 dla Białej. Najpierw w 11min po kontrze, pierwszą bramkę w nowej rundzie strzelił Grzegorz Dydyk. Kolejną akcję w 27min po ładnej główce kończy Wiesiek Bąk i jest już 2:0! Potem kolejna kontra i Dawid Dydyk podwyższa wynik na 3:0! Druga połowa zgoła inna od pierwszej – Biała rozkojarzona, zadowolona z wyniku dała sobie strzelić trzy bramki. Goście wykorzystali błąd Siwaka, w sytuacji sam na sam Nowak broni, lecz dobitka kolejnego zawodnika Gości znajduje drogę do bramki. Jest już tylko 3:1. Nie mija 6 minut i bezpośrednio z rzutu rożnego Grzegorz Dydyk strzela kolejną bramkę 4:1. Kolejne minuty i Siemiechów strzela bramkę z rzutu karnego. Szybka odpowiedz Białej – Cudek Paweł wykorzystuje karnego. 5:2. Wszyscy wyczekują ostatniego gwizdka sędziego i Goście w doliczonym czasie strzelają ostatnią bramkę. Wynik końcowy 5:3, pierwsza połowa duży plus dla Białej, ale druga…duży minus. Kolejnym meczem będzie wyjazd do Koszyc.

Przebieg spotkania
1 – 0 11′ Dydyk Grzegorz
2 – 0 27′ Bąk Wiesław
3 – 0 39′ Dydyk Dawid
3 – 1 61′ goście
4 – 1 67′ Dydyk Grzegorz
4 – 2 77′ goście
5 – 2 80′ Cudek Paweł(k)
5 – 3 90′ goście

Skład:
Nowak Robert – Hudyka Jarosław, Hudyka Dominik, Cudek Paweł, Siwak Maciej(70min Witek Paweł) – Dydyk Sławomir, Wantuch Marcin, Szczerba Piotr(75min Rąpała Jarosław), Dydyk Grzegorz(80min Cieśla Michał)- Bąk Wiesław, Dydyk Dawid,

Relacjonuje: Maciej Siwak
Foto. Michał Guzy


Skomentuj

  • Najlepsza małopolska strona internetowa w kategorii SOŁECTWO
  • Szkoła Podstawowa

  • LKS Biała Lubaszowa

  • Kategorie