Budynek OSP w Lubaszowej zmodernizowany

OSP Lubaszowa po remoncieKolejny budynek w gminie Tuchów został zmodernizowany. Tym razem jest to budynek wielofunkcyjny w Lubaszowej, w której mieści się m.in. Ochotnicza Straż Pożarna. Przedmiotem robót budowlanych była termomodernizacja oraz prace towarzyszące.

Budynek po remoncie jest ozdobą miejscowości, podobnie jak zmodernizowana szkoła wraz z otoczeniem i budynek z mieszkaniami komunalnymi.
Zakres prac był olbrzymi: docieplenie ścian i stropów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, usunięcie zbędnych gzymsów i balkonu, przedłużenie okapów dachu, remont konstrukcji dachu, wymiana rynien i rur spustowych, otynkowanie elewacji tynkiem cienkowarstwowym, wymiana pokrycia dachowego na blachę dachówkopodobną, docieplenie kominów ponad dachem, dobudowanie zadaszenia nad wejściami, remont schodów oraz wymiana balustrady, zabudowa istniejącego komina, obłożenie elewacji kamieniem ozdobnym i deską elewacyjną, wykonanie opaski z kostki brukowej wokół budynku, wykonanie instalacji odgromowej w rurkach PCV, wykonanie nowej opaski i nowego odwodnienia ścian zewnętrznych obiektu, remont kapitalny kotłowni gazowej wraz wymianą istniejącego kotła gazowego na nowy kocioł kondensacyjny o mocy 33 kW oraz wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynku.

NFOSiGWTermomodernizacja budynku wielofunkcyjnego w Lubaszowej jest częścią dużego projektu, jaki gmina Tuchów realizuje ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme)”. Gmina Tuchów pozyskała na ten cel 733 035 zł.
Cały projekt realizowany jest już od 2007 roku i opiewa na kwotę ponad 5 mln złotych, a dotyczy 15 inwestycji.
W tym roku realizowano następujące zadania termomodernizacyjne:
– termomodernizacja Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej,
– termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego w Lubaszowej,
– termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego w Piotrkowicach,
– termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego w Dąbrówce Tuchowskiej.

Ostatnia inwestycja – termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego w Siedliskach – zakończy się do końca maja 2014 roku.

OSP Lubaszowa po remoncie
Fot. Marek Mężyk (budynek po modernizacji)

OSP Lubaszowa przed remontem
Fot. archiwum (budynek przed modernizacją)


Skomentuj

  • Najlepsza małopolska strona internetowa w kategorii SOŁECTWO
  • Szkoła Podstawowa

  • LKS Biała Lubaszowa

  • Kategorie