Awaria sieci wodociągowej

Kilkaset rodzin, firmy i instytucje zostały w dniu wczorajszym pozbawione dostępu do bieżącej wody. Powodem takiego stanu była awaria sieci wodociągowej, do której doszło na ul. Polnej w Tuchowie. Do działań związanych z usuwaniem awarii oraz złagodzeniem jej skutków, zostały zadysponowane pojazdy: GCBA, GBARt, GLM z OSP Tuchów, GBA z OSP Karwodrza, GBA OSP Lubaszowa oraz ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę 18 tysięcy litrów (GCBM 18/24 Jelcz) z PSP w Tarnowie.
Stacja Uzdatniania Wody w Lubaszowej
Stacja uzdatniania wody w Lubaszowej (foto. Lubaszowa.pl)

Działania strażaków polegały na dowożeniu wody do szpitala oraz Zgromadzenia Sióstr św. Józefa (przy którym prowadzony jest Dom Pogodnej Jesieni) w Tuchowie, a także Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy. Zapewniali oni również oświetlenie i wypompowywanie wody w miejscu usuwania awarii, a także informowali mieszkańców o awarii i miejscach poboru wody.

Na płycie rynku, na placu obok rampy kolejowej oraz na parkingu obok hali MOSIR stanęły samochody pożarnicze, z których mieszkańcy mogli pobierać wodę, która przeznaczona była tylko do celów sanitarnych. Po ponad 12 godzinach od otrzymania informacji o awarii, działania strażaków zostały zakończone.

Tekst: osp.tuchow.pl


Skomentuj

  • Najlepsza małopolska strona internetowa w kategorii SOŁECTWO
  • Szkoła Podstawowa

  • LKS Biała Lubaszowa

  • Kategorie